Praktické informace

Organizace školy

Školní rok je shodný s běžným školním rokem, pouze jarní a podzimní prázdniny nemáme. V době letních prázdnin, státních svátků a Vánoc máme také zavřeno.

Děti můžete vozit do školy pondělí až středa od 8.00 – 9.00 a vyzvedávat v průběhu odpoledne, nejlépe od 16.00 – 16.30. Pokud děti budou chtít zůstat na odpolední program, mohou zůstat i déle. Maximální počet dětí v naší škole je 40. Na 15 dětí připadne jeden pedagog/průvodce.

Přihlašovat i odhlašovat děti můžete kdykoli v průběhu roku. Nastoupit k nám mohou děti z kterékoliv třídy ZŠ.

Bližší informace pro zájemce naleznete ZDE

Spaní dětí

Podporujeme děti v tom, aby u nás přespávaly – tvoří si vazby s kamarády, jsou účastny odpoledního a ranního programu a podporujeme tak jejich samostatnost

Děti spí v chatě – holky a kluci zvlášť. Pokud rodič chce podpořit dítě v přespávání, může být přes noc v Hnízdě s ním.

Vybavení a oblečení

Základem vybavení dětí je dostatek vhodného oblečení dle aktuálního počasí.

Děti mají dva boxy – jeden větší na oblečení a druhý malý plastový na věci potřebné k výuce – pracovní listy, pouzdro apod.

• spacák, polštář, pyžamo, kartáček a pasta, pokud děti spí
  • batoh – turistický (ne aktovka)
  • láhev na vodu a dopolední svačinu na pondělní výpravu
  • učebnice si děti do školy nenosí (pokud je mají, používají je doma, ve škole máme pracovní listy)

Jídlo

• ve škole vaříme zdravě, pokud možno z regionálních potravin, tak, aby dětem chutnalo
  • nespící děti dostanou oběd a odpolední svačinu + pitný režim (dopolední svačinu si přinášejí z domu)
  • spící děti mají snídani, svačinu, oběd, svačinu a večeři (někdy i druhou večeři:-) + pitný režim
  • snažíme se děti do přípravy jídla zapojovat v rámci podpory samostatnosti

Když se k nám chcete přihlásit

• zkontaktujete nás na tel.čísle 724360333 nebo napište na email, nebo vyplňte přihlašovací formulář
  • domluvíme si společnou schůzku ve škole – můžete zde po domluvě strávit celý den, zodpovíme vám otázky,…
  • součástí přijímacího procesu je adaptační pobyt – měsíc – a po měsíci se společně rozhodneme, zda-li je škola pro vás to pravé
  • podmínkou adaptačního pobytu je účast rodiče, nejlépe rodičů obou, nejméně dva celé dny

Ceník

• aby dítě do školy mohlo chodit, musí být alespoň jeden z rodičů aktivním členem VlesEDU z.s. (spolek provozující školu)
  • platba probíhá měsíčně a skládá se ze dvou částek – členského příspěvku a pobytu
    • členský příspěvek je fixní – podle počtu dětí
      (3 500,-, 7 000,-, 9 000,-)
    • pobyt – není fixní a skládá se z odebraného počtu jídel a počtu nocí, které dítě v Hnízdě stráví
  • v případě, že je škola více než měsíc uzavřená, nebo je dítě více jak měsíc nemocné, máme stanoven udržovací příspěvek 1 500,-/měsíc na dítě.
  • o prázdninách se neplatí
  • dále si děti hradí cestovné, pokud jedeme na výlet, lyžařské vleky, bazén apod.