Letní tábory 2020

Ohlédnutí za letními tábory 2020

Starověkem napříč světem

Každý den se zaměříme na světadíl, který něčím ve starověku obohatil svět, určitě potkáme Sparťany či Římany a vydáme se s Alexandrem Makedonským až do Indie. Určitě nebude chybět řecké, egyptské či mezopotámské umění ani péče o zvířata s regionálním zaměřením. Během týdne si děti vytvoří knihu, která bude jejich starověkým pokladem. Večer se bude promítat „S trabantem až na konec světa“, kde se projedeme kontinentem, jak vypadá v současnosti.

Zoologie v zoo aneb co ta zvířata jsou vlastně zač

Každý den si vybereme nějaké zvíře ze zoo a pořádně ho prozkoumáme, odkud pak je, čím se živí, péče o něj, kostra, orgány, smysly, rozmnožování, co nás zaujme a vytvoříme si knihu zvířat. Večer budeme promítat dokumenty o zvířatech. Čeká nás mnoho tematických her, čas se zvířaty a po větru se nám doneslo, že prožijeme dobrodružnou loupež koní.

Milá a úžasná parto VlesEDU!
Ráda bych začala obrovským poděkováním za dceru Leu, která byla na letním zážitkovém táboře – Zoologie v zoo, na ranči Horečky 2020. Lea miluje zvířata, přírodu a přirozenou volnost, kterou si dopřávala plnými doušky v tomto nádherném prostředí Beskyd. Když jsem dceru vyzvedávala poslední den, byla zprvu smutná, neboť měla nehodu s rovnátky. Po objasnění okolností nehody se uklidnila a nadšeně nám vyprávěla, co vše zažila se zvířátky, na výpravách k vodě, v lese. Lea byla u Vás mimořádně spokojená a těší se již teď na příští rok zase u Vás. Taky jsem Vám vděčná, že jste vyšli dceři vstříc ohledně bezlepkové diety, což je nadstandard! Ubytování ve stanech s podsadou jí bavilo, nic takového ještě nezažila. Pedagogové táboru VlesEDU: Luci Czerná, Zuzi Oceánská, Michal Chýlek a další důležití členové od kterých jsem zapomněla jména (promiňte mi) byli maximálně úžasní! Dětem dali dostatečný prostor k sebevyjádření, podporu v nejistotě, podání pomocné ruky, pochopení, předání vědomostí z přírody a tajů lesa a hlavně, byli tam pro NĚ. Za to Vám z celého srdce mnohokrát děkuji, skláním se před Vámi a obdivuji Vás. S jakou touhou vedete děti tímto přirozeným a láskyplným směrem. Jste jedineční! 
Tak jako na začátku, tak i na konci skončím jedním VELKÝM slovem. DĚKUJI.
S úctou k Vámmanželé Míša a Lukáš Prauskoviz Polanky nad Odrou 🙂