Letní tábory 2020

Ohlédnutí za letními tábory 2020

Milá a úžasná parto VlesEDU!
Ráda bych začala obrovským poděkováním za dceru Leu, která byla na letním zážitkovém táboře – Zoologie v zoo, na ranči Horečky 2020. Lea miluje zvířata, přírodu a přirozenou volnost, kterou si dopřávala plnými doušky v tomto nádherném prostředí Beskyd. Když jsem dceru vyzvedávala poslední den, byla zprvu smutná, neboť měla nehodu s rovnátky. Po objasnění okolností nehody se uklidnila a nadšeně nám vyprávěla, co vše zažila se zvířátky, na výpravách k vodě, v lese. Lea byla u Vás mimořádně spokojená a těší se již teď na příští rok zase u Vás. Taky jsem Vám vděčná, že jste vyšli dceři vstříc ohledně bezlepkové diety, což je nadstandard! Ubytování ve stanech s podsadou jí bavilo, nic takového ještě nezažila. Pedagogové táboru VlesEDU: Luci Czerná, Zuzi Oceánská, Michal Chýlek a další důležití členové od kterých jsem zapomněla jména (promiňte mi) byli maximálně úžasní! Dětem dali dostatečný prostor k sebevyjádření, podporu v nejistotě, podání pomocné ruky, pochopení, předání vědomostí z přírody a tajů lesa a hlavně, byli tam pro NĚ. Za to Vám z celého srdce mnohokrát děkuji, skláním se před Vámi a obdivuji Vás. S jakou touhou vedete děti tímto přirozeným a láskyplným směrem. Jste jedineční!
Tak jako na začátku, tak i na konci skončím jedním VELKÝM slovem. DĚKUJI.
S úctou k Vámmanželé Míša a Lukáš Prauskoviz Polanky nad Odrou 🙂

Přihlašovací formulář

S pořádáním táborů máme mnohaleté zkušenosti. Letos poprvé zabydlíme ZOO ranč Horečky – v Lichnově u Frenštátu pod Radhoštěm.

Naše tábory se pyšní pohodovou a přátelskou atmosférou. Jsme hrdi na to, že pořádáme tábor bez elektřiny a mobilních telefonů! Jíst budeme zdravě a chutně, jak je naším zvykem.

Tábory jsou pro děti 6-13 let.

Červenec

20. 7. 2020 – 24. 7. 2020

Starověkem napříč světem

Každý den se zaměříme na světadíl, který něčím ve starověku obohatil svět, určitě potkáme Sparťany či Římany a vydáme se s Alexandrem Makedonským až do Indie. Určitě nebude chybět řecké, egyptské či mezopotámské umění ani péče o zvířata s regionálním zaměřením. Během týdne si děti vytvoří knihu, která bude jejich starověkým pokladem. Večer se bude promítat „S trabantem až na konec světa“, kde se projedeme kontinentem, jak vypadá v současnosti.

Tým:

• Vedoucí tábora: Lucie Czerná
  • Michal Chýlek
  • Jiří Oceánský

Kuchaři:

• Zuzka Oceánská
  • Iva Sikulová
Srpen

10. 8. 2020 – 14. 8. 2020

Zoologie v zoo aneb co ta zvířata jsou vlastně zač

Každý den si vybereme nějaké zvíře ze zoo a pořádně ho prozkoumáme, odkud pak je, čím se živí, péče o něj, kostra, orgány, smysly, rozmnožování, co nás zaujme a vytvoříme si knihu zvířat. Večer budeme promítat dokumenty o zvířatech. Čeká nás mnoho tematických her, čas se zvířaty a po větru se nám doneslo, že prožijeme dobrodružnou loupež koní.

Tým:

• Vedoucí tábora: Lucie Czerná
  • Michal Chýlek
  • Pavel Keprt

Kuchaři:

• Zuzka Oceánská
  • Dagmar Stodůlková

S dětmi bude během celého tábora tým, který má letité zkušenosti s organizací táborů, má pestrou paletu her a hlavně velkou chuť prožít kus léta s dětmi.

Základní režim dne

• snídaně
  • péče o zvířata
  • svačina
  • výlet spojený s hrou
  • oběd
  • odpolední klid
  • společná část táborové hry
  • tvoření knihy
  • svačina
  • odpolední hry
  • volno, večeře
  • promítání
  • hajany

Zázemí

Spaní ve stanech s podsadou, týpí nebo dřevěné chatce.
Jako umývárka bude korýtko s mýdlem, ručníkem. WC suché, ale s omyvatelnými povrchy, k dispozici desinfekce a umývadlo na mytí rukou. 2 solární sprchy. Velký párty-stan, kde budeme společně hodovat i tvořit.

Tábor bez elektřiny a mobilních telefonů! Jíst budeme zdravě a chutně.

Co určitě s sebou

Oblečení dle počasí, mýdlo, kartáček a pastu, ručník, spacák a polštářek, svítilnu, čelovku, nožík, gumáky, plavky, ešuš i s příborem, psací potřeby a hlavně dobrou náladu a chuť na dobrodružství.

Platba

Platba celé částky nutná do 30. června 2020 pro červencový tábor a do 31. července 2020 pro srpnový tábor.

Cena za příměstský tábor je 2 800,- Kč.
Cena za pobytový tábor je 3 200,- Kč.

• Úhradu lze provést převodem na bankovní účet č.:
    2901760970/2010
  • Jako variabilní symbol uveďte datum narození dítěte:
    rok měsíc den-yyyymmdd
  • Do textu „zpráva pro příjemce“ uveďte:
    tábor červenec/srpen a příjmení dítěte

Pro jakékoliv další dotazy volejte

• Adéla Illy 739 651 395
  • Lucie Czerná 776 057 751